úterý 23. prosince 2008

Zimní manévry, 27.12.2008

Brzy po deváté ranní hodině se většina příslušníků stříbrského ostrostřeleckého sboru sešla v místní Nádražce, aby zahájili letošní Zimní manévry. První nesnáz začala, když se střelci potřebovali dostat na druhou stranu kolejiště, neboť tím směrem byla naplánována jejich maršrúta. Když se vymotali z bludiště chodeb vykachlíčkované pitevny (rozuměj - "úžasně" zrekonstruovaného stříbrského nádraží) zjistili, že jsou stále na nástupišti a v požadovaném směru je navíc přistaven vlak, rozhodli se, že projdou vagonem, na druhé straně seskočí na násep a budou pokračovat ve vytyčené trase. Bohužel vprostřed této operace pískl výpravčí odjezd a část sboru tak málem odjela na Plzeň.
Naštěstí vše dobře dopadlo a všichni střelci tak měli možnost svá bramborovým salátem zmučená těla protáhnout usilovným pochodem Jirná - Čerťák - střelnice Kladruby. Po cestě proběhla krátká execírka pořadové přípravy dle nového "Cvičného řádu základního". Na střelnici již byli očekáváni členy místního střeleckého klubu a mohly tak bez problémů začít střelby "O zimního krále střelců". Střílelo se tradičně do malovaného terče a to dvojboj (puška + pistole). Po drobných technických problémech nakonec všichni střelci zdárně odstříleli a ředitel závodu a setník v jedné osobě mohl předběžně vyhlásit vítězem střelce neb myslivce mladšího p. Jiřího Havlíka.
Po střelbách se sbor přesunul bojovým vozidlem (PLdvK) do Stříbra na oběd a poté začali přípravy na večerní povánoční besídku, která se konala v ostrostřelecké klubovně na Koubkově brance. V pruběhu přátelského večera byly oficiálně vyhlášeny výsledky střeleb, Král střelců setnul obligátní šampus šavlí a zábava pokračovala za účasti kamarádů ze spřátelených stříbrských spolků dlouho do noci.

Výsledky střeleb "O zimního krále střelců":
1. střelec Jiří Havlík
2. Antonín Osmik j.h.
3. střelec starší Miroslav Volena

Poděkování: Střelecký klub Kladruby, osádka PLDVK, Kosťa, JH Food service


Jiří Havlík právě otevřel sekt...

Žádné komentáře: