čtvrtek 15. ledna 2009

Novoroční návštěva

V pozdní podvečer dne 3. ledna 2009 se vydala kombinovaná delegace stříbrských ostrostřelců a posádky bojového vozidla PLdvK (ještěrky) do Ostrovců u Černošína na "přepadovku"; takto nikoliv na bojovou akci, ale předem neohlášenou návštěvu.
V této malebné vísce, řečeno nejhrubším novinářským klišé, totiž tráví čas zaslouženého odpočinku paní Jarmila Směšná, dlouholetá pracovnice a posléze ředitelka Stříbrského muzea. Stříbrským ostrostřelcům "šéfka" v jejich začátcích významně pomohla a byla jim nenahraditelnou pomocnicí při vyhledávání podkladů pro jejich činnost. Stala se tak zcela určitě jednou ze "sudiček" stříbrských ostrostřelců.
Není proto divu, že se ostrostřelci k paní Směšné vždy hrdě hlásí a rádi za ní zajedou. Tak tomu bylo i první lednovou sobotu, kdy se ostrostřelci rozhodli zajet ke Směšným s pravda poněkud zpožděným přáním do Nového roku. V přátelské atmosféře se probíralo, jak jde život, co je nového a hlavně, co se děje ve Stříbře. Není divu, že původně zamýšlené zastavení "na kafe" se tak protáhlo až do půlnoci.
Je zde na místě ještě jednou poděkovat "Jarče" za vše co pro ostrostřelce (a nejenom pro ně) dělala a dělá a popřát jí hodně zdraví a štěstí do dalších let.Žádné komentáře: