čtvrtek 2. dubna 2009

Ples Loketských ostrostřelců 2009

Další tradiční "zimní" akcí byl pro Stříbrské ostrostřelce každoroční ples Loketských ostrostřelců, který se navzdory tomuto označení konal první jarní den - 21.3.2009.
Tento ples má tradičně vysokou společenskou úroveň, umocněnou atmosférou Loketského hradu, a tak není divu, že se na něj vypravil takřka celý Stříbrský sbor a to dokonce v doprovodu dvou "civilistek".
Po slavnostním zahájení na nádvoří hradu a nezbytné salvě z kanónu následovalo předtančení, o které se postaralo duo Batulková/Onder ze Stardance (což je letos vůbec IN). Večerem provázela slovem a zpěvem Luďka Kuralová s partnerem. Luďka od loňska trochu pohubla a její partner byl pro změnu nějak potlučený, nicméně oba předvedli solidní zavedený set "od Bacha po Vlacha". Ale vážně: "Jednoho dne se vrátíš" bylo opět úžasné...
U příležitosti příjímání nových členů do Loketského sboru, předali zástupci Stříbrských ostrostřelců loketským dar - malovaný terč s motivem Stříbra, jehož autorem je M. Volena.
Stříbrští se v průběhu dalšího večera srdečně bavili s hostiteli a kolegy z ostatních sborů. Tak jako na každé podobné akci i zde se utužilo nejedno zavedené kamarádství a přirozeně se posílila i "ostrostřelecká subkultura".
Došlo samozřejmě i na nezbytné tanečky, byť se někteří nechali drahně přemlouvat. K dobré náladě přispělo bohaté pohoštění (v ceně lístku!) a obstojné pivo (to v ceně lístku nebylo...).
Dva příslušníci sboru jsouce takto "vinaři" jali se s pomocí loketského kamaráda a patrona Stříbrského sboru Tomáše prověřit zásoby místního vinného sklepa a jako zkušení someliéři ochutnávali jednu lahev za druhou. Odhady počtu lahví se rozcházejí od osmi do osmnácti, max. dvaceti. Díky tomu, že se Stříbrští střelci zdárně vyvarovali konzumaci tvrdého alkoholu, proběhl celý ples v naprostém pořádku a bez uzardění je možno tvrdit, že Stříbrští ostrostřelci opět vzorně reprezentovali svůj sbor a své město.
P.S: Na příkladu loketského plesu je vidět, že ve spolupráci s dalším subjektem (město, ostatní spolky, MKS atd.) je reálné uspořádat podobnou akci bez problémů i va našem městě. Zdvihne někdo tuto hozenou rukavici...?

Žádné komentáře: