pátek 3. dubna 2009

Střelecký klub Stříbro

Dnes se konala schůzka na téma znovuzprovoznění Střeleckého klubu Stříbro a hlavně obnovení možnosti využívání stříbrské střelnice (býv. Střelnice Svazarmu za viaduktem).
Hlavním motorem je Tonda Osmik, který vysvětlil, jak se věci mají a jaké kroky již na toto téma učinil. Dál nastínil další procedury, které je třeba provést (balistika, povolení od PČR atd) a domluvili jsme předběžný rozsah prací k zajištění těchto nezbytností. V areálu střelnice by mělo být zřízeno prozatímní zázemí (ohniště, sezení, zastřešení střelišť atd.)
Vzhledem k tomu, že ostrostřelci by měli mít (podle mého názoru) eminentní zájem na tom, aby se tato akce dotáhla do úspěšného konce, přináším v kostce pár zásadních informací:
- Střelecký klub bude fungovat na základě platformy místní org. Svazu vojáků v záloze, členství v tomto svazu má výhodu třeba při oficiálních závodech, kterých se jako organizovaný střelec může zúčastnit, členství 50 Kč/rok; není nutné být "voják"
- Členský příspěvek pro klub předběžně 500,- Kč/rok + nějaká nezbytná brigáda, pro členství ve střeleckém klubu není nezbytně nutné členství v SVvZ
- Chod střelnice bude upraven Provozním řádem dle příslušné legislativy, ale určitě to nebude žádná "gumárna"
- Pro členství není nutné být držitelem ZP, člen bez zbrojního průkazu může ale samozřejmě střílet podle daných pravidel. Z perkusní předovky může střílet kdokoli, bylo-li mu 18 let!!!
Pro ostrostřelce:
- Samozřejmě nebude problém tu uspořádat naše střelby včetně jiných aktivit; očekává se od nás brigádička (nebo by jsme museli něco zaplatit - nejde to chtít zadarmo); s Tondou ani nikým jiným by v tomhle směru neměl být problém
- Pro členy spolku, kteří budou mít zájem o členství v klubu, navrhuji zaplatit členství "z kasy", viz. připomínky na smysluplnější využívání peněz (na valné hromadě); o zaplacení bude samozřejmě doklad, který se dá zaúčtovat do činnosti spolku.
Více osobně; nechci se tady rozepisovat...

Žádné komentáře: