neděle 23. května 2010

Akce v zkratce...


  • Sbor stříbrských ostrostřelců prostřednictvým STROMu zažádal v rámci 5. výzvy programu LEADER 2007 u MAS Český západ o dotaci na pořízení nových uniforem a pušek. Sestavením žádosti, rozpočtu a vůbec přípravou strávili tři členové sboru (Emilio, Jura, Posera) + Kosťa dva pozdní večery a další osobní čas, za což jim patří dík. Žádost se přeze drobné organizační nedostatky a šibeniční termín (48 hod.) podařilo předložit včetně všech náležitostí (žádost - 4x A4, osnova - 17x A4 + 5 příloh, vče na CD) a byla přijata k posouzení. Seznam všech žádostí naleznete ZDE.

  • Tento a minulý víkend proběhli dvě brigády na klubovně; vydláždil se prostor před schody a obrousil vlajkový stožár. V týdnu Jura poseká trávu.

  • Foxovi se podařil husarský kousek; v rámci prací na své bakalářské práce (jak jistě všichni víte píše o ostrostřelcích) sehnal v rajchu v antíku výtah z kronik stříbrského kronikáře Karla Vatzky, který naši odsunutí rodáci přepsali a vydali v 50 letech v Dünkellsbühlu a kde jsou tuny informaci o stříbrském sboru! Bravo Foxi!!!

  • 19.1.2010 proběhla brigáda na střelnici; byla upravena příjezdová cesta a poklizeno okolí nově vybudované provozní stavby na střelišti. Příští brigáda již tuto středu 26.5.2010 od 16 hod.

  • Probíhají přípravy na výlet na Soču v termínu 3. - 6.6.2010. V pátek 21.5.2010 proběhla poslední organizační schůzka.

  • Dne 1.6.2010 proběhne v Čerňovicích obhajoba našeho projektu v rámci výzvy LEADER (viz výše); probíhá příprava prezentace - záměrem je, že se členové sboru (dle jejich možností) budou obhajoby účastnit v uniformách.

  • Kosťa přestěhoval Ostroše pod naši doménu ostrostrelci.stribro.net, takže veškeré informace budou nyní ZDE. Kdo ze stříbrských střelců bude chtít redakční práva, nechť dá vědět a jeho žádost bude vyřízena obratem.

1 komentář:

emilio řekl(a)...

Jen pokus...