čtvrtek 24. května 2012

Kysibelský velejuch 2012


Pod tímto podivuhodným názvem si člověk může představit leccos. Ostatně, vymyslel ho Ladislav Gerendáš ("...jednička bez štěnic a s ramínkama."). Nicméně nebudeme trápit vážené čtenáře a prozradíme jim, že Kysibelský velejuch byl první ročník výborné akce na podporu a záchranu slavných lázní Kyselka u Carlsbadu. Tak trochu natruc okolnostem, nenažranosti zahraničního kapitálu a nezájmu státu byla slavnostně otevřena lázeňská sezóna v neexistujících lázní.
Spolu s loketskými a senomatskými kamarády se velejuchu účastnili i tři stříbrští střelci. Čestnou salvou přivítali pana Heinricha von Mattoniho, který koňským dvojspřežím přijel až z úsvitu dvacátého století. A nestačil se divit; jeho dílo je vskutku ve stavu žalostném, ba co víc; agonie kulminuje a šance na záchranu se každým dalším měsícem může překlopit z nereálné na nerealizovatelnou.
Naštěstí existují lidé, kterým to není jedno a kteří jsou navíc ochotni k záchraně přispět vlastní prací (jakkoliv je tento druh lidí v české kotlině druhem ohroženým). A dělají to opravdu výborně: sobotní akce jest toho důkazem; stovky nadšených návštěvníků, masivní medializace a sympatické rebelantství...
Více v odkazech níže; tamtéž můžete podpořit organizátory akce podpisem petice za záchranu lázní.

ZDE naleznete článek z webu zachrante-lazne-kyselka.cz
ZDE naleznete reportáž ČT
ZDE můžete podepsat petici za záchranu lázní

Žádné komentáře: